manicure pedicure pelęgnacja paznokci depilacja laserowa
Salon Kosmetyczny Gabinet Solarium Beauty Świebodzin zaprasza na zabiegi kosmetyczne
Gabinet "Beauty"
Kosmetyczka, Solarium
os. Żaków 57
66-200 Świebodzin
Tel. 515 704 494

Depilacja ciała woskiem

kosmetyczka zabiegi kosmetyczne w Świebodzinie
Depilacja ciała woskiem W dzisiejszych czasach depilacja to już nie tylko wygoda ale jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Zabieg depilacji traktowany jest dzisiaj przez kobiety i coraz częściej przez mężczyzn, jako obowiązek. Aby skóra pozostawała na długo jedwabista i idealnie gładka proponujemy Państwu zabiegi depilacji ciepłym woskiem.

Już w dawnych cywilizacjach znane były różnorodne metody usuwania włosów. Starożytne Egipcjanki stosowały je ze względów higienicznych. Historycy przytaczają przykład wykorzystywania do tego celu skorup żółwi.

Na początku dwudziestego wieku pojawił się preparat z woskiem pszczelim i żywicą. Depilacja polega na nakładaniu na skórę ciepłego półpłynnego lub płynnego wosku, który odrywa się szybkim ruchem w stronę przeciwną do kierunku wzrostu włosów. Efekt zabiegu zależy od długości włosów. Na nogach optymalna długość to 5 mm. W przypadku włosów cienkich, delikatnych wartości te mogą być niższe.
W dniu zabiegu nie zaleca się stosowania preparatów natłuszczających, gdyż zmniejszają one przyczepność wosku.
Depilacja ciała woskiem

Depilacja brwi, wąsika, pach, nóg, bikini, pośladków

kosmetyczka zabiegi kosmetyczne w Świebodzinie
Depilacja ciała woskiem Depilacja woskiem pozwala na wyrwanie włosa wraz z cebulką.
Efekt depilacji - gładka, miła w dotyku skóra utrzymuje się od trzech do sześciu tygodni od woskowania, w zależności od predyspozycji danej osoby.

Po dłuższym czasie systematycznej depilacji woskiem owłosienie staje się dużo słabsze i mniej widoczne. Wosk do depilacji może być zastosowany praktycznie w każdej części ciała i daje znakomite efekty, włączając w to brwi, twarz, bikini, pachy, ręce, nogi, kark, szyję i pośladki. Depilacja woskiem posiada wady i zalety.
Do wad zaliczyć można bolesność zabiegu (choć ból trwa tylko chwilę). Trudno jednak ocenić jak duży jest to ból. Niektóre osoby odczuwają zabieg jako bolesny, inne uważają, że nie jest to aż takie nieprzyjemne. Nieumiejętnie przeprowadzona depilacja może również prowadzić do zapalenia mieszków włosowych.
Zaletą depilacji woskiem jest niewątpliwie długotrwały efekt.

Depilacja brazylijska

kosmetyczka zabiegi kosmetyczne w Świebodzinie
Ten rodzaj depilacji otrzymał nazwę po kraju w jakim jest najbardziej znany. Brazylijskie kobiety znane są z ciemnego owłosienia, skąpych kostiumów kąpielowych i odważnych masek karnawałowych. Dlatego też owłosienie zaczęło się rzucać nieco w oczy, a usuwanie włosków jedynie na linii bikini zaczęło nie wystarczać. Kobiety potrzebowały sposobu do pozbycia się wszystkich włosków w strefie bikini. I tak powstała depilacja brazylijska. Zgodnie z jej koncepcją polega ona na usuwaniu wszystkich włosów ze strefy bikini oraz owłosienia łonowego z narządów płciowych. Depilacja ciała woskiem

Depilacja ciała woskiem Najczęściej stosowany do tego celu jest wosk. Zabieg zaleca się wykonywać w specjalistycznym salonie, w którym to wszystko odbędzie się stosunkowo mniej boleśnie. Niestety ból uważany jest za jedną z największych wad tego typu usuwania owłosienia, jest to jednak rekompensowane przez zadowalający wynik końcowy.

W naszym salonie przeprowadza się depilację przy użyciu produktów Depileve, opartych na woskach miękkich, dozowanych za pomocą głowic z tworzywa. Wosk produkowany jest na bazie naturalnego wosku pszczelego o doskonałej jakości i skuteczności, który nie powoduje reakcji alergicznych.

Głównie temat depilacji poruszany jest odnośnie kobiet. Jednak jak powszechnie wiadomo depilacji nóg, pach, pleców, piersi, a nawet brazylijskiej poddają się również mężczyźni. Są to najczęściej młode osoby.
W tym przypadku depilacja ma również podtekst zarówno higieniczny jak i seksualny.
Depilacja ciała woskiem

Efekty zabiegu:

kosmetyczka zabiegi kosmetyczne w Świebodzinie
  • idealnie gładka, miła w dotyku skóra
  • efekt utrzymuje się od 3 do 6 tygodni
  • po każdym zabiegu włosy odrastają delikatniejsze i rzadsze
  • możliwość wyrwania wszystkich włosów, dzięki czemu odrastają równomiernie
  • zabieg jest prosty i szybki


Mamy najlepsze ceny w Świebodzinie. Sprawdź cenę wybranego zabiegu w naszym cenniku.

© Gabinet kosmetyczny "Beauty"